Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 15207395



*

nr 1520 7395


Tavla

Relief, Keramik, Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått inklusive ram: 20x17 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2023
kl 18:48:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/2 09:47:32 1      300 kr
4/2 17:17:34 2      200 kr
4/2 17:17:34 1      250 kr (Budbetjänt)
4/2 17:18:18 2      300 kr
4/2 17:18:18 1      300 kr (Budbetjänt)
6/2 15:43:57 3      600 kr
6/2 18:36:07 4      400 kr
6/2 18:36:07 3      450 kr (Budbetjänt)
6/2 18:36:18 4      500 kr
6/2 18:36:18 3      600 kr (Budbetjänt)
6/2 18:36:30 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst relief tavla
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:35
  • 6691 OljemÃ¥lning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, ryg..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:18
  • 6342 Porslinstavla
    Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:21
  • 6577 Tavla
    pietra dura, hus/sjö, Italien, 16x23 cm, yttermått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:48
  • 6653 Väggrelief
    Kina, 55x30 cm, oramad
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:17




Ladda ner broschyr